WITAJ!

Masz problem z matematyką lub informatyką?

Radzisz sobie nieźle, ale chcesz uzyskać wysoki  wynik na maturze, by dostać się na wymarzone studia?

A może świetnie Ci idzie i szukasz kogoś kto pomoże Ci osiągać ponadprzeciętne rezultaty w konkursach i olimpiadach, w których zamierzasz startować?

Nazywam się Arkadiusz Kuboszek i od 13 lat pomagam uczniom i studentom osiągać ich cele w zakresie przedmiotów ścisłych. 

Pomogę również Tobie.

MOJA HISTORIA

Matematyką interesowałem się od zawsze. Pamiętam gdy mając niespełna 5 lat, podczas gdy koledzy ganiali za piłką, ja biegałem do taty po kolejne zadania i łamigłówki matematyczne. 

Rok później, już w przedszkolu, gdy byłem w grupie maluchów, pani przedszkolanka weszła do naszej sali i zapytała, kto potrafi rozwiązać wymyślone przez nią zadanie matematyczne. Była mocno sfrustrowana, bo nikt z jej grupy starszaków nie potrafił go wykonać. Nie pamiętam treści, pamiętam tylko, że wydawało mi się banalne, więc podniosłem rękę i udzieliłem odpowiedzi. Pani uznala, że to świetna odpowiedź, po czym zaprowadziła mnie do grupy starszaków i powiedziała, żebym wytłumaczył całej grupie. Tak rozpoczęła się moja przygoda z nauczaniem innych 🙂 

I choć początek zapowiadał się obiecująco, mój talent przygasł na okres szkoły podstawowej, gdy nieszczególnie wyróżniałem się na tle klasy. Fakt, miałem te piątki, ale nic poza tym. Zajęcia dodatkowe czy konkursy matematyczne dla uczniów w moim wieku w tamtych czasach nie były aż tak popularne jak teraz. Dopiero w gimnazjum trafiłem na nauczyciela, który dostrzegł, że mam potencjał. Pamiętam jego zdumienie, gdy zadając listę zadań dodatkowych, przyniosłem rozwiązania na drugi dzień. Okazało się, że lista miała być na cały miesiąc. Tym sposobem, robiąc „trochę” zadań ponad program, udało mi się dostać do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego i być w pierwszej dwudziestce uczniów z najwyższymi wynikami w województwie. 

W liceum konkursowa passa trwała nadal. Zająłem m.in. III miejsce w wojewódzkim konkursie Marszała oraz dwukrotnie uzyskałem tytuł finalisty PKM (Podkarpackiego Konkursu Matematycznego). Wysoki wynik z matury rozszerzonej z matematyki (94%) pozwolił dostać się na Informatykę na AGH (WiET), kierunek zajmujący od lat czołowe miejsca w rankingach studiów informatycznych w Polsce (od kilku lat 2 miejsce w Polsce wg rankingu Perspektywy). 

Na studiach zacząłem udzielać korepetycji. Satysfakcja, radość przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim efekty u moich podopiecznych sprawiły, że postanowiłem zająć się korepetycjami zawodowo, porzucając potencjalnie intratną perspektywę rozwoju mojej programistycznej kariery. Ukończyłem studia i oddałem się temu co lubię najbardziej, czyli dzieleniu się swoją wiedzą. 

W ten sposób rozpoczynam właśnie czternasty rok, odkąd uczę matematyki i informatyki. Przez ostatnie 13 lat pomogłem łącznie ponad 600 uczniom i studentom, przygotowując ich do matury, matury międzynarodowej oraz olimpiad i konkursów z matematyki i informatyki. Wśród moich podopiecznych są m.in. laureaci konkursu matematycznego GMIL, finaliści kuratoryjnego konkursu matematycznegowyróżnieni w konkursie Kangur oraz finaliści OMJ(Olimpiady Matematycznej Juniorów). To także uczniowie, którzy z dwójek w szkole po kilku lekcjach zaczęli otrzymywać piątki oraz Ci, którzy w 6 miesięcy wynik niespełna 30% na maturze próbnej poprawiły na 80% na maturze głównej. Moi uczniowie, a obecni studenci dzięki swoim wynikom dostali się na najbardziej prestiżowe uczelnie w Polsce i na świecie m.in. AGH, PW, PWR, UJ, Maastricht Univerity, University of London, Universidad de Navarra i wiele innych. 

W pewnym momencie ilość osób chętnych na lekcje indywidualne zaczęła przewyższać moje moce przerobowe, więc naturalną drogą rozwoju wydały mi się kursy grupowe. Zwieńczeniem mojej 13-letniej pracy jako korepetytor są kursy maturalne z matematyki oraz informatyki, które prowadzę stacjonarnie w Krakowie oraz ONLINE dla maturzystów z całej Polski. Jeśli w tym roku zdajesz maturę z tych przedmiotów, koniecznie zajrzyj na stronę KURSY, by dowiedzieć się więcej.